Skandinávský styl

Nejprodávanější

Sapho INOVA stojánková dřezová baterie, výška 275 mm, černá RH125B
2 990 Kč –17 %
Původně: 2 990 Kč  (–17 %)
2 452 Kč
140 položek celkem
avo1
Akce Záruka plus
ZDARMAZDARMA 32 993 Kč –8 %
30 353 Kč

Čelní a boční panely viz. fotky nejsou v ceně vany, jsou za příplatek. vana se dodává vč. horního přepadu (v případě že chcete dodat vanu bez přepadu - prosím, uveďte v...

Kód: AIN00206
avo panel celni cerna
ZDARMAZDARMA 12 261 Kč –10 %
10 976 Kč

Obrázek je pouze ilustrační! Zobrazený čelní panel na kratší straně, je vhodný pro obě varianty van AVO i VOVO.

Kód: 156906
A-interiéry George G 80 ZS zrcadlová skříňka
6 925 Kč –0 %
6 903 Kč

.

Kód: 155673
vovo1
Akce Záruka plus
ZDARMAZDARMA 39 988 Kč –6 %
37 416 Kč

Čelní a boční panely viz. fotky nejsou v ceně vany, jsou za příplatek. na obrázku je uvedena vana vč. horního přepadu, standartně je však vana dodávaná bez přepadu !! (v...

Kód: 156931
Nahoru
Další produkty

Skandinávský styl

Typickými znaky skandinávského stylu je hra se světlem. Skandinávci obecně postrádají světlo velkou část roku, a tak si přirozené světlo vynahrazují umělým. V interiéru můžete světlými zdmi a podlahami či nábytkem vytvářet úplné zázraky. Je dokázáno, že bílá na stěnách či nábytku dokáže odrazit až 96% přirozeného denního světla. Samozřejmě si můžeme také pomoci rozptýlením většího množství drobného osvětlení interiéru a živým ohněm.

Typickým rysem skandinávského designu jsou jednoduché a čisté linie, zmíněné světlé barvy, útulnost, funkčnost. A protože Skandinávci milují přírodu, dobře se o ní starají, také v užitém umění a interiéru domova dbají na prvky spjaté s přírodou a udržitelnost.

Používají jako doplňkové barvy, barvy přírody nebo pastelové barvy, které opět odrážejí lépe světlo. Pokud se rozhodnou pro výraznou barvu, pak jen v jednom kousku nábytku nebo v minimálním počtu bytových doplňků, které se nesmí stát dominantní barvou interiéru.

 

Především pracují s materiály inspirovanými dřevem, nejlépe v jeho přirozeném vzhledu. Nebo rovnou sáhnou po kusu nábytku vyrobeného z masivu. Při pořizování nábytku často sáhnou po kvalitních kusech, ručně vyrobených, které pak použijí jako soliteru dané místnosti domova. V interiéru se nebojí ani přírodních trámů, samozřejmě v přiznané, syrové podobě. Ve skandinávském stylu se objevuje i sklo, přestože je vždy výrazně kombinované se dřevem.

Kdo navštívil skandinávské země ví, že téma přírody se vyjevuje také ve veřejných prostorech, na oděvu či obecně v kultuře. Mnoho výstav je věnováno přírodě. Lidé nosí udržitelnou módu s tématem zvířat a rostlin. V kavárnách dostanete kafe v recyklovatelném kelímku s potiskem veverek a jiných výjevů z lesů.