Industriální loftový styl

Nejprodávanější

Slezák Rav Colorado CO102.0/13 dřezová baterie chrom/černá
1 936 Kč –19 %
Původně: 1 936 Kč  (–19 %)
1 549 Kč
Slezák Rav COLORADO CO254.0CMAT vanová baterie černá 100 mm
ZDARMAZDARMA 2 928 Kč –19 %
Původně: 2 928 Kč  (–19 %)
2 343 Kč
Ravak Blix Slim BLSRV2K-120 X1XMG0300Z1 sprchový kout 120 cm černá
9 790 Kč –14 %
Původně: 9 790 Kč  (–14 %)
8 322 Kč
181 položek celkem
Aqualine podomítková bidetová baterie se Stop sprškou, hadice 1,2m, hranatá, černá mat SK301B
2 790 Kč –7 %
2 567 Kč

Podomítková bidetová baterie, Stop sprška, hadice 1,2m, černá mat

Kód: SAP103221
Aqualine podomítková bidetová baterie se Stop sprškou, hadice 1,2m, kulatá, černá mat SK302B
2 190 Kč –7 %
2 015 Kč

Podomítková bidetová baterie, Stop sprška, hadice 1,2m, černá mat

Kód: SAP103222
Nahoru
Další produkty

Industriální loftový styl

Historie industriálního stylu je velmi zajímavá. Ve velkých městech zánikem továren a průmyslových hal zůstávaly areály budov, které bylo možné zbourat nebo přetvořit. Naštěstí vizionáři přišli s nápadem přetvořit je na levné bydlení. Dnes se loftové příbytky v industriálním prostředí staly velmi drahým bydlením, neboť za ta léta stouply v oblibě.

Loftové byty byly přirozeně dotvářeny kovovými konstrukcemi a nosníky. Interiérem loftu většinou procházely kovové trubky a trámy. Podlahy betonového vzhledu, stěny stavěné z oprýskaných cihel, tovární tabulková okna, prostě život ve fabrice. A právě tyto prvky se staly základem pro industriální styl vytvářeny třeba i v panelákovém bytě.

Každá přiznaná kovová trubka, natřena načerno, nábytek tvořený z recyklovatelných starých věcí jako jsou obří dřevěné cívky, šicí stroje, lékárnické vitríny, ponky místo stolů nebo rovnou řeznické pulty, vytváří look industrialu. Vše dozdobeno kovovými, průmyslovými lampami v designu obřích cylindrů, nejlépe zavěšené na kladkách nebo světla připomínající filmové osvětlení. Doplňky obalené do drátěného zdobení či průmyslové větráky. Při zařizování loftu vybírejte nábytek vycházející z průmyslových strojů nebo pořiďte aspoň obyčejnou truhlu a dozdobte kováním.

 

Většina loftových bytů se zbavuje příček a vytváří tak obrovský prostor vhodný k originálnímu přehrazení minimalistickými koutky.

K jejich vyplnění použijte nábytek ze starých kartoték, registratury nebo rovnou kovové skříňky, které znáte nejen z fabrik, ale také ze starých plováren a tělocvičen. Řešením je také nákup nové skříňky od aktuálního designera ve stylu například starého trezoru.

Industriál má velmi blízko ke steampunk. Využijte jej při dekorování loftového bydlení. Nakupovat můžete již hotové dekorace nebo navštivte nejbližšího hodináře. Ozubených koleček má jistě v krabici spoustu. Stroje běžící na ozubená kola jsou již raritou, a vy tak můžete vyrobit nevšední věšáky na kabáty či krabice-pořadače zdobené právě ozubenými koly.

A pokud je pro Vás v industriálním stylu příliš černé, klidně jej proložte bílými kovovými doplňky. Černobílý design je velmi nápaditý a odráží aktuální bytový trend.

V Koupelny-bernold.cz máme hned několik designových řad, které byli navržené přímo pro industriální styl. A vy tak při zařizování koupelen a kuchyní nemůžete sáhnout vedle. Zaměřte se například na Sapho Ska a další.