Moderní umyvadla a trendy v sanitě

Moderní trendy v oblasti umyvadel

Umyvadla jsou nezbytnou součástí každé koupelny, ale jak vybrat správně v široké nabídce sanity  a proč upřednostňovat určité tvary? Při výběru si uvědomte, jak velká rodina jste. Pokud žijete ve tří a více členné rodině a velikost Vaší koupelny Vám umožní dvojumyvadlo, rozhodně neváhejte. Zrychlený životní styl českých rodin si vyžaduje prostor a v koupelně to platí dvojí. Například ložnici často navštívíte až večer. Obývací pokoj či kuchyň často zařídíme tak, aby každý měl své místo k sezení a prostor. Ale na koupelně se často šetří, přitom vzpomeňte si, kolikrát si jdete během dne umýt ruce, poopravit účet či make-up, vyčistit zuby apod.

Tvary

Umyvadla designeři vyvíjejí v rozmanitých designech a často nevíme, zda se vydat cestou modelu závěsného, na desku nebo jej zapustit do koupelnové, umyvadlové skříňky, konzole apod.

Velká rodina

Tvar by měl vycházet také z Vašich potřeb. Pokud se rozhodnete pro jedno umyvadlo a jste velká rodina, můžete předpokládat, že si občas můžete čistit zuby a omývat ruce i dva lidé najednou. Pak malá, hluboká umyvadélka, třeba designově zdařilá, nejsou dobrou volbou. Obecně při výběru umyvadla zkuste navodit simulaci mytí rukou. Zjistíte, že u vyšších umyvadel musíte ruce nořit dosti hluboko a nemuselo by Vám to úplně vyhovovat. Pokud ruce necháte těsně pod baterií, voda bude více cákat do okolí umyvadla, což pro údržbu koupelny není dobré řešení.

Dětské ručičky

Buďte opatrní také s vybíráním baterie. Pokud zvolíte baterii příliš vysokou, opět Vám bude voda cákat všude. Při výběru naopak příliš nízké baterie budete mít zase problém ruce vložit mezi baterii a umyvadlo. A teď si představte zkušenost ze života. Na sukni jste se kápla při oběde, chcete si flek rychle vyčistit. Pokud byste chtěla sukni rychle přeprat v ruce, prostor pro ruce i sukni už v takovém špatně vybraném umyvadle, s nízkou baterií, vůbec nenajdete. Nebo ještě hůř, chcete malému dítěti umýt upatlané ručičky. I když se snaží vložit ručičky do vysokého umyvadla, je to bez šance. A vzít dítě do náruče, když potřebujete obě ruce k opláchnutí ručiček, nelze. Ano, schůdky jsou řešením, ale pokud se bude dítě do příliš vysoké umyvadla naklánět, hrozí, že do umyvadla spadne a co všechno se u takového pádu může stát, raději nedomýšlet. Rada na závěr, vybírejte kvalitu a funkčnost ruku v ruce s designem. Ale nikdy neupřednostňujte design před funkčností! Na prvním místě musí být pohodlí a potřeby celé rodiny.

Trendy mezi umyvadly

Hopa nabízí i luxusní řešení koupelen

Neotřelý design. I tak by se dala označit nabídka produktů značky Hopa. Její volně stojící umyvadla nebo kolekce umyvadel a van v galaktických barvách nejsou výjimkou.

Skvělou volbou jsou také černobílé kolekce. Bílý design celé koupelny s černým akcentem je rozhodně nadčasovou volbou.

Hranatá umyvadla a loft

Hranatý design umyvadel rozhodně patří do moderní koupelny. Někdy je najdeme zapracovány do kovových konstrukcí - konzolí -připomínající tovární trubky. Konstrukce však nejsou pro každého. Loftové nebo chcete- li industriální bydlení prezentuje výraznou extravaganci. 

Trendy mezi umyvadly
Trendy mezi umyvadly

Ravak sladí koupelnu od hlavy až k patě

Ravak tuší, jak těžké je někdy pro klienta sladit celou koupelnu, pokud nespolupracuje s profesionálními designéry. U Ravak si poradíte snadněji. Tato značka vyvíjí celé kolekce umyvadel, van i koupelnových doplňků v jedné kolekci. Výběr je tak pro Vás snadný.

Hopa vždy pracuje i s koupelnovým nábytkem

Nabídka umyvadel na trhu není malá. Ale pokud chcete sladit umyvadlo s umyvadlovou skříňkou nebo dokonce hledáte značku, která udělá umyvadlové skříňky tak zajímavé a výrazné, že téměř převálcují dokonalost svých umyvadel, pak je to Hopa. Jejich umyvadlové skříňky a koupelnový nábytek je nepřehlédnutelný. Hledejte inspiraci zde nebo zadejte do vyhledávání "Koupelnové umyvadlové skříňky Dexa" a vyjede Vám nabídka všech barev kolekce Dexa od Hopa. Čeká Vás doslova pastva pro oči. Zkuste i Hopa Floo.

Trendy mezi umyvadly

Pokud se Vám nevleze dvojumyvadlo, vyberte aspoň umyvadlo s odkládací plochou. Nebudete muset pořizovat desku pod umyvadlo a můžete zvolit umyvadlo zapuštěné.

Trendy mezi umyvadly
Trendy mezi umyvadly

Slaďte sanitu s vanou

Inspirujte se koupelnami, které mají sladěnou sanitu s vanou. Celá koupelna působí dokonale a i pro Vás, nakupující, bude volba jednodušší. Zadejte si v levém, zeleném horním menu název kolekce a vše snadno slaďte. Hledat můžete i dle názvu kolekce v běžném vyhledávači e-shop Koupelny-bernold.cz.

Trendy mezi umyvadly

Barva nemusí znamenat extravaganci

Slaďte si umyvadlovou skříňku s celou koupelnou. Nebo naopak vše vybírejte v černo-bílých ši šedých odstínech a barevnou vyberte jen umyvadlovou skříňku. Některé firmy nabízejí navíc skříňky sladěné se zrcadly, což může působit úhledně. 

Zajímavě vypadá také stěna sladěná s umyvadlovou skříňkou, pokud ostatní barvy koupelny jsou jednotné a nenápadné. Určitě v koupelně nekombinujte dvě výrazné barvy. Co vypadá ve vzorníků jako přijatelné, ve velkém formátu koupelnových zdí pak působí nepatřičně. Navíc koupelnu si nezařizujete na měsíc. Dívat se pak několik let na vykřičenou stěnu, obklad, umyvadlovou skříňku, to není úplně dobrá volba.

Dnes je trendem sladit celé bydlení do jednotných barev včetně koupelny!

Nadčasovost

Pokud si nejste jisti, v jakých barvách ladit koupelnu, ale líbí se Vám skandinávský styl, zvolte cokoli ze severského dřeva. K šedým odstínům můžete ladit cokoli, stejně jako k bílé.

Designově kreativnějším řešením může být také barevná sanita. Dnes již vyberete umyvadla mnoha barev. Ukázku najdete v úvodu článku.

Trendy mezi umyvadly