Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu k designu koupelnových řešení

Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám

Moderní luxus vyžaduje udržitelné myšlení a jednání

Moderní luxus, který odráží duch doby, musí zahrnovat udržitelné myšlení, řízení a jednání. Věříme, že luxus a udržitelnost se vzájemně nevylučují, ale doplňují.

Náš materiál je naše DNA. Smaltovaná ocel KALDEWEI je ocel a sklo vyrobené z minerálů, železné rudy a písku. Jsme jediným výrobcem na světě, který si náš recept na smaltování sám vyvinul a vyrábíme výhradně v Německu v našem závodě v Ahlenu.

Vany, sprchové plochy a umyvadla vyrobené z ušlechtilého ocelového smaltu jsou bez plastů, extrémně odolné a na konci dlouhé životnosti 100 procentně recyklovatelné. Dobré pro vaši koupelnu a dobré pro životní prostředí.

 

 

Kaldewei přichází neustále s novými realizacemi

Nové impulsy přináší do inovačního procesu aktuálně také čerstvá spolupráce s Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit. Jejich „designstory“ nově interpretuje vanu a umyvadlo jako skulpturální, ale přesto funkcionální prostorové prvky.

Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám
Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám

Vysoce kvalitní profil

Hotel Seegarten v Sundernu je skvělým místem, kam jít, pokud jde o exkluzivní dovolenou v Sauerlandu. Hotel televizního šéfkuchaře Olafa Baumeistera představuje kulturu bydlení a stolování na nejvyšší úrovni. To platí i pro celou hotelovou architekturu, pro kterou Baumeister a jeho tým vybírali pouze ty nejlepší partnery, aby vytvořili prostředí plné ručně vybíraného, současného nábytku a luxusních interiérů. Hoteliér Olaf Baumeister si vybral KALDEWEI, aby koupelnový design v celém hotelu získal vysoce kvalitní profil. Kromě 14 van Centro Duo představuje Hotel Seegarten skutečnou designovou inovaci. První umyvadla Nueva navržená Wernerem Aisslingerem byla instalována ve 49 koupelnách pro hosty.

Proč koupelna?

Werner Aisslinger takto vysvětluje svou novou lásku ke koupelnovým objektům: „Koupelny zůstanou do budoucna jedinými místy v našich obydlích, kde budou každodenní rituály důležitější než všudypřítomný digitální svět. Pro designéry to znamená vytvořit příjemné místo, které bude současně barevnější, orientovanější na materiál a stále nekonvenčnější a nápaditější.“ 

S oběma designovými projekty GRID a TRICOLORE chce Aisslinger společně s KALDEWEI udělat další krok vpřed a dodat tak odvětví sanitárního vybavení nové, kreativní, a možná snad i revoluční impulzy.

Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám
Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám

O Werneru Aisslingerovi

Werner Aisslinger je světově proslulý a opakovaně oceňovaný produktový designér, jehož studia sídlí v Berlíně a Singapuru. Jeho slavná židle „Juli Chair“ zdobí od roku 1996 stálou sbírku newyorského muzea Museum of Modern Art. Aktuálně jsou práce Aisslingerova designérského studia s tématem bydlení budoucnosti k vidění v Pinakotéce moderny v Mnichově pod názvem „House of Wonders“. Mezi vystavovanými objekty je také jedna vana KALDEWEI. Werner Aisslinger spolupracoval s předním výrobcem KALDEWEI již v roce 2014 na projektu hotelu 25hours Bikini Berlin, jejichž koupelny jako vedoucí interiérový designér vybavil inovativními produktovými řešeními ze smaltované oceli KALDEWEI.

Na fotografii zachycena spolupráce Kaldewei se svými předními  designery Wernerem Aisslingerem a Tinou Bunyaprasit.

Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám

Zřícenina kláštera Neapole s moderní koupelnou a vanou od Kaldewei

Mezi citronovníky, vinicemi a olivovými háji, od Neapole, přes Vesuv až k ostrovu Capri. Uprostřed této jedinečné krajiny na vrchu Vormero proměnili Giovanni a Janine svůj sen o vlastním domě ve skutečnost. Koupili zříceninu ze 14. století, provedli nákladnou rekonstrukci objektu a vybavili jej zařízením ve stylovém mixu moderního a nadčasového designu. 

S Kaldewei naplníte i nejméně obvyklé architektonické výzvy 

„Přesvědčily nás přirozené, klasické a současně moderní tvary řešení od Kaldewei. Protože jsou v koupelně klenbové stropy, chtěli jsme na tento tvar navázat i v designu koupací vany a umyvadla. Rozhodli jsme se proto pro umyvadlo na desku Centro, u kterého se zaoblený tvar odráží ve vnitřní části, a pro koupací vanu Meisterstück Classic Duo Oval,“ vysvětluje pozadí rozhodnutí Janine.

Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám
Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám

Designer Stephan Pöppelmann

„Moderní koupelna je multifunkční prostor, který klade vysoké nároky na design. Harmonické spojení architektury, designu, funkčnosti a dokonalého osvětlení vytváří optimální koupelnu,“ popisuje německý designér interiérů Stephan Pöppelmann tvůrčí pojetí tohoto prostoru. 
Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám

Extravagance s novodobým designem ruku v ruce

Kvalita, moderní design, ale vždy v souladu se standardy kvality, které si Kaldewei nastavila jako svou DNA.

Kaldewei Puro - prostá elegance

Když se umně spojí důstojnost původní architektury s moderním interiérovým designem, vzniknou inspirativní prostory – tak je tomu v hotelu Indigo Warsaw Nowy Świat ve Varšavě. 

Stylový 4hvězdičkový hotel řetězce InterContinental sídlí ve více než sto let staré architektonické památce uprostřed obchodní třídy Nowy Świat. V těchto prostorách se hotel Indigo rozhodl pro koupelnové objekty od Kaldewei, které díky svému tvaru a vysoké hodnotě představují nejvhodnější řešení koupelnového vybavení pro hotelové pokoje

Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám
Kaldewei inovátor v myšlení i přístupu ke koupelnám

Cristina Celestino pro Kaldewei v projektu Vogue Germany

Projekt VOGUE Germany a KALDEWEI s Cristinou Celestino je již jedním z vrcholů posledního milánského veletrhu nábytku – #mustsee. Instalace Bathscape provedla návštěvníky na velkolepou a vysoce estetickou cestu koupelnovou kulturou. Pro Celestino je projekt sochařským výzkumem všech aspektů vytváření a používání koupelnového vybavení. Spektrum témat sahá od estetických otázek o smyslovém vnímání a luxusu relaxace až po aspekty týkající se materiálnosti a udržitelnosti.

Co dělá z moderní koupelny oázu, kde načerpáte energii a odpočinete si? A jak důležité jsou ekologické a sociální aspekty? Na pozadí těchto složitých otázek vytváří „Bathscape“ základ pro vysoce aktuální dialog a zároveň ukazuje vzrušující přístupy k současnému, luxusnímu designu koupelny. Právě proto byla instalace po celou dobu trvání milánského veletrhu nábytku vystavena v pulzující čtvrti Brera, která je známá množstvím designových studií a galerií.