Úspora energií domácností

Úspora nákladů na energie

Úspora tepla pomocí krbových kamen

Obložením kamen pravým kamenem získáte další úsporu tepla, neboť nabyté teplo následně postupně sálá do interiéru a energie je tak využitá postupně a ekonomičtěji. Která kamna toto dokáží?

Romotop krbová kamna Aledo 02 3,0-7,8 kW, kód: 987001.

Krbová kamna Aledo se vyznačují elegantním designem, propracovaným vedením centrálního přívodu vzduchu a celoskleněnými dvířky, které nabídnou nerušený pohled na oheň. Krbová kamna jsou vhodná pro nízkoenergetické domy. Dvířka kamen mají designově potištěné velkoplošné prosklení. Kamna disponují systémem CPV – centrální přívod externího vzduchu. Ve standardu je možné zapojení horního nebo zadního odvodu spalin. Díky sekundárnímu přívodu vzduchu je sklo dvířek omýváno, a tak nedochází k usazování nečistot. Spalovací komora je vyložena šamotovými tvarovkami. Regulaci primárního a sekundárního přívodu vzduchu lze řídit jediným ovládacím prvkem. Ve spodní části kamen lze uskladnit menší zásoby dřeva.

Úspora tepla pomocí krbové vložky

Teplovodní výměník, ale především akumulační prvky Mammoth Vám výrazně ušetří teplo v případě užití krbové vložky. Například pomocí akumulačních prvků Mammoth lze prodloužit dobu sálání tepla o více než 12 hodin. Zaměřte se na krbové vložky z řady HEAT jsou sice dostupné svou cenou, ale nic to nemění na jejich kvalitě a celkovém provedení. Respektují, že každý interiér je jiný. Proto máte na výběr z několika druhů krbových vložek, které do vámi zvolené místnosti padnou jako ulité. Nabízí různé druhy konstrukce dvířek, takže si můžete sami určit, z jakého úhlu budete pozorovat oheň a kolik prostoru ohniště dostane.

Mezi krbovými vložkami HEAT najdete modely s tří stranným pohledem do ohně s výsuvnými dvířky, nechybí ale ani možnost rohových či rovných dvířek. Průhledová krbová vložka vám dokonce umožní propojit dva prostory, kouzelnou atmosféru plápolajících a praskajících plamenů ohně si tak užijete dvojnásob.

Tip e-shop Koupelny-Bernold.cz: Romotop krbová vložka Heat 2G 59.50.13 2,4-7,0 kW, kód: 987007.

Úspora nákladů na energie
Úspora nákladů na energie

Úspora tepla pomocí kotle

Kotle na tuhá paliva jsou doslova horkým zbožím. Celosvětová politická situace vytváří prostředí obav, co bude. Obavy z nedostatku plynu vede spoustu rodin pořídit kotel na tuhá paliva a neobávající se ani rostoucí ceny uhlí či dřeva. Prostě novou filozofií roku 2022 a let následujících je: „Rozhodující je teď a tady.“ Toto se stává doslova sloganem pro koupi nového kotle na tuhá paliva Viaflames. Náš nejprodávanější kotel můžete mít už za max. 14 dnů. Volejte a zjistěte si podmínky dodání, tel.: pracovní dny od 7 h do 16:00 h a sobota 8 - 12 h: 596 722 509, 603 450 340.

 

Úspora vody

Víte kolik je zhruba spotřeba vody, která proteče vodovodní baterii ve čtyřčlenné domácnosti při průměrné ceně za vodné a stočné? 49 500 litrů vody! V přepočtu na ušetření nákladů Vaší domácí pokladničky to znamená úsporu až 4312 Kč ročně! Vybírejte svou baterii uváženě. Baterie Novaservis nabízí zmíněné úsporné řešení. Tip Koupelny-Bernold.cz najdete zde: Novaservis Dřezová stojánková baterie Metalia ECO+ chrom 57096,0E, kód: NOV00151. Nyní v akci za 2124 Kč. Vodovodní baterie Metalie doporučuje český Cech topenářů a instalatérů.

 

Úspora nákladů na energie
Úspora nákladů na energie

S redukcí energií a nákupem produktů z článku Vám pomohou Koupelny-bernold.cz.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení