Jak vybrat topení do koupelny

Vytápění v koupelně můžete řešit různě, klasickým plechovým nebo litinovým radiátorem, elektrickým přímotopem, plynovým topidlem atd..

Mezi nejrozšířenější patří TOPNÉ ŽEBŘÍKY

V koupelně nezaberou příliš místa a jsou i praktickým řešením pro sušení ručníků. Topný žebřík může být připojen na rozvod ÚT, nebo může být naplněn nemrznoucí směsí a vytápěn elektrickou topnou tyčí, případně lze oba způsoby kombinovat.

Topné tyče se připojují do zásuvky na 230 V. Vyrábějí se v široké výkonové řadě (velikost záleží na velikosti žebříku) a v provedení vypnuto/zapnuto, nebo s programovatelným termostatem, na kterém lze navolit požadovanou teplotu i čas zapnutí. Velikost žebříku závisí na velikosti koupelny, vyrábějí se v šířkách 450 až 900 mm a výškách 730 až 2000 mm.

Vybírat můžete z široké škály tvarů i barev, populární jsou chromová a nerezová provedení. Připojení lze volit středové, klasické boční či boční pomocí jednobodové armatury.

Dalším velmi příjemným a rozšířeným řešením je PODLAHOVÉ TOPENÍ

Teplá podlaha výrazně zvýší tepelný komfort vaší koupelny aniž by zdroj tepla, zmenšil užitný prostor. Má dvě varianty řešení. Buď můžete zvolit elektrickou topnou rohož, nebo teplovodní podlahové vytápění napojené na okruh ÚT v domě či bytě. 

Podlahové topení se klade v pravidelných smyčkách, především pod plochu, kde běžně chodíte. V zásadě se používají dva způsoby připojení.

Pokud je již v bytě či rodinném domě, instalováno podlahové topení, napojí se smyčka pro koupelnu z rozdělovače, který se používá, pokud je podlahové topení instalováno ve více místnostech. Pokud v bytě či rodinném domě není nikde instalováno podlahové topení, lze smyčku pro koupelnu napojit pomocí RTL ventilu, například z topného žebříku, deskového radiátoru, nebo přívodního potrubí, které se v koupelně nachází. Pomocí tohoto ventilu, si nastavíte požadovanou teplotu v místnosti.

Pro dokonalý komfort v koupelně je vhodné použít kombinaci podlahového topení a topného žebříku, tato kombinace je vhodná především pro rodinné a bytové domy, kde jsou možné stavební zásahy do podlahy. Ty v panelákových koupelnách nelze provádět, tady je vhodným řešením žebřík s elektrickou topnou tyčí.

Při výběru varianty vytápění Vaší koupelny, je vždy potřeba pečlivě zvážit možnost stavebních úprav a velikost vytápěné plochy, podle toho potom vybírat variantu topení.

S výběrem vhodného topení, výpočtem požadovaného výkonu a velikosti, Vám rádi poradíme. Taktéž Vám vytvoříme cenovou kalkulaci.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo nám napište. V pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 prostřednictvím chatu dole na stránce nebo telefonicky do 16:00 na telefonu +420 603 450 340 (ve všední dny od 16:00 hod. a o víkendu volejte na číslo +420 603 583 835), mail nám můžete napsat kdykoliv na eshop@bernold.cz, odpovíme co nejdříve.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení