Vana s dvířky pohodlí pro seniory

Pohodlí a pomoc je jistě jeden z aspektů, který v seniorském věku hledáme. Skvělým tipem pro seniory je vana s dvířky nebo nízká vana. Vana Puro Set Wide model 667, Santech ONE 160 x 72,5 cm či vana Avo a Vovo.

Určitý handicap přichází s vyšším věkem a měl by být dorovnán prostředím, kterým se obklopujeme. Domov je jedním z hlavních míst, kde trávíme čas. Pak by měl perfektně odpovídat našim potřebám a umožňovat nám snadnější každodenní fungování, přinášet pohodlí. Dobře zařízena koupelna a toaleta je základem.

Vana s dvířky – novinka pro seniory

Dalším modelem snížené vany je akrylátová obdélníková vana Avo a Vovo. Vana Avo 140 pro starší a osoby s tělesným postižením díky pohodlným a vodotěsným dvířkům má vstup a výstup mnohem jednodušší, což umožňuje starším lidem nebo lidem s omezeným pohybem samostatně podstoupit koupel. Má také odnímatelné sedadlo, což zvyšuje bezpečnost použití. Vana je vyrobena z vysoce kvalitního akrylátu, který je charakterizován vysokou odolností proti poškrábání, zbarvení, mechanickým poškozením a je velmi snadné udržet si čistotu.


Technické parametry:
Výrobce: Polimat
Délka: 1400 mm
Šířka: 700 mm
Výška: 580 mm
Hloubka: 460 mm
Objem: 140 l
Průměr odtoku: 50 mm
Typ dna: hladké
Tvar: obdélník
Barva: bílá
Materiál: vyztužený sklolaminát/gelcoat
Horní přepad: ne (v případě zájmu lze dodělat - prosím, uveďte v objednávce)
Příslušenství v kompletu: podpěrný rám a odnímatelné sedátko

Vany AVO pro starší a tělesně postižené dodáváme v rozměrech: 140×70, 150×75, 160×75, 170×75 a 180×80 cm.


Tento model nemá horní přepad - tento požadavek lze zadat při objednání. Pozor při použití vanového sifonu s přepadem je nutné, vzhledem k omezené výšce dna vany od podlahy, vanový sifon zapustit do podlahy.


Popis vany:
Elegantní skleněná vstupní dvířka s vnitřním otevíráním jsou zavěšená na nerezových pantech a opatřena vnitřním mechanickým uzavíracím zámkem. Na korpusu o obvodu vstupního otvoru je profilové těsnění ze silikonové pryže, která po přitlačení a uzamčení dvířek zámkem zaručuje dokonalou ochranu před protékáním vody. Praktický odnímatelný sedák obdélníkového tvaru v černé barvě rozšiřuje možnost využití vany pro koupel v sedě což ocení hlavně lidé, pro které zdvih z vany představuje problém. K vaně je možné doobjednat krycí panely - čelní v případě instalace od zdi ke zdi a boční + čelní v případě rohové instalace nebo přístěnné instalace. Krycí panely jsou dostupné v barvě bílé nebo černé. Samotná vana se vyrábí pouze v barvě bílé. Instalace vany je jednoduchá, není vázána na asistenci autorizovaného servisu. Měl by ji však provést kvalifikovaný řemeslník. Výrobcem vany je společnost Polimat, která je držitelem certifikátu systému řízení jakosti ISO 9001. Jedná se o značkového výrobce kvalitní sanitární keramiky a vybavení koupelen. Vyznačují se vysokou úrovní řemeslného zpracování, jednoduchou instalací a standardním uživatelským komfortem.


Záruka 10 let. V případě objednávky vany a předního panelu lze panel lze dodat jako trvale připojený k vaně ve výrobě, nebo jako odnímatelný - k vaně se pak instaluje pomocí magnetů a je odnímatelný pro případ nutnosti přístupu k vanovému sifónu.

AVO 140 x 70 cm POL_AVO00306 vana s dvířky vč. sifonu (+ Sifon ANI plast 50 v ceně 631 Kč ZDARMA) – cena vany 26 998 Kč - kód: 156904

Vanu včetně souvisejících produktů si prohlédněte zde:

https://www.koupelny-bernold.cz/a-interiery-avo-140-vana-obdelnikova-140-x-70-cm-akrylatova-s-dvirky/

Zrcadlové řešení vany Avo, tedy model Vovo najdete zde: 

https://www.koupelny-bernold.cz/a-interiery-vovo-140-vana-obdelnikova-140-x-70-cm-akrylatova-s-dvirky/

Snížena vana – model ihned k prodeji

Vana Puro Set Wide model 667 od firmy Kaldewei je vhodná jak ke koupání, tak ke sprchování. Odtok a přepad umístěný uprostřed vany není jen půvabným designovým prvkem, ale při sprchování také vytváří větší prostor pro pohyb. Snížená hloubka vany umožňuje pohodlné vstupování do vany i vystupování z ní, a snižuje také spotřebu vody při koupání. Okraj vany je po celém obvodu rovný a široký, takže na něj lze libovolně umístit příslušenství.

rozměr: 170x75x39 cm
materiál: smaltovaná ocel 3,5 mm, vyrobená z oceli 2,9 mm
barva: alpská bílá
objem: 93 l
přepad: na středu
odpad: na středu

hmotnost: 50 kg

Povinné příslušenství: speciální vanové nohy 5037.

Záruka 30 let.

Volitelné příslušenství, nestandardní přepady a další barevné provedení poptejte - rádi naceníme.

Kaldewei Puro Set Wide 170 x 75 cm 261000010001 vana smaltovaná model 667 pravá - kód: 136421 v ceně 21 728 Kč.

Vanu včetně souvisejících produktů si prohlédněte zde:

https://www.koupelny-bernold.cz/kaldewei-puro-set--wide-170-x-75-cm-261000010001-vana-smaltovana-model-667-prava/

Vana ONE 160 cm od českého výrobce Santech spadá do konceptu vany s hloubkou 35 cm. V nízké vaně můžete třeba prát jemné prádlo v ruce, což v klasickém sprchovém koutu možné není. Nebo koupání malých dětí ve sprchovém koutu není zrovna velká zábava. Snadný vstup do vany ocení také starší a méně pohybliví příslušníci rodiny. Na druhé straně správnou volbou vanové zástěny vytvoříte z vany velkorysý sprchový kout. Vždy to bude praktické, pohodlné a bezpečné řešení.

Informace k produktu:
Rozměr: 160 x 72.5 cm
Barva: bílá
Materiál: litý akrylát
Hloubka vany: 35 cm
Objem vany: 150l
Podpory k vaně: nejsou součástí

Výchozím materiálem pro akrylátové vany Santech je vysoce kvalitní litý akrylát od předních evropských firem jako je ALTUGLAS nebo LUCITE. Je jedním z nejtvrdších termoplastů na světovém trhu.

Záruka 10 let.

K vaně One 160 lze dokoupit chromoterapie. Bližší informace k chromoterapie si přečtěte zde:

https://www.koupelny-bernold.cz/jak-vybrat-do-koupelny/https-www-koupelny-bernold-cz-hydromasazni-vany-/

Dále lze objednat panel, podhlavník a madla - na dotaz rádi naceníme. POZOR: k vaně je potřeba objednat snížený sifon!


Santech ONE 160 x 72,5 cm SAONE160 vana nízká akrylátová, kód: 106100 – v ceně 6 576 Kč

https://www.koupelny-bernold.cz/santech-one-160-x-72-5-cm-saone160-vana-nizka-obdelnikova-akrylatova-zdarma-doprava/

Případně širší nabídka produktů, specializovaná na seniory najdete zde: 

https://www.koupelny-bernold.cz/koupelny-pro-seniory-a-invalidy/

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení