Jak vybrat koupelnový žebřík či radiátor

Při zařizování nové koupelny nebo rekonstrukci je potřeba naplánovat vytápění koupelny. Žebřík v sobě spojuje dvě funkce a to jako topné těleso tak účinný sušák na prádlo.

Topné žebříky v obchodech najdeme pod různými názvy, např: koupelnové radiátory, designová topná tělesa, koupelnové sušáky ručníků a někdy i designové radiátory.

Elektrický:
Soustava trubek žebříku je uzavřená a naplněná vodou, olejem nebo nemrznoucí kapalinou. Uvnitř žebříku je zabudovaná tzv. topná tyč, která po zapnutí zahřeje náplň - médium žebříku. Žebříky se připojují buď do zásuvky nebo je lze nechat  připojit do sítě napevno do podomítkové krabice. Regulace teploty v místnosti je zajištěna termostatem.

Teplovodní připojený k otopné soustavě:
Koupelnový radiátor se prodává bez topného média - tedy bez topné tyče a připojuje se k otopné soustavě stávajícího systému vytápění. Ovládání žebříku je pak stejné jako ovládání klasického otopného tělesa - radiátoru, pomocí ručního nebo termostatického ventilu, který je namontován na žebříku.

Teplovodní s elektrickým tělesem - kombinovaný:
Spojuje výhody a charakteristiky obou předchozích typů. Koupelnový radiátor se prodává bez topného média. Žebřík se napojuje do stávajícího systému. V žebříku je ovšem současně zabudovaná dokoupená elektrická topná tyč, která umožňuje vytápění v období mimo topnou sezonu pomocí elektrické energie.

V každém případě věnujeme pozornost výkonu topných žebříků. Instalujeme-li ho pouze jako sušák, který nám ručníky příjemně prohřeje, spokojíme se s provedením menším výkonem. Naopak u žebříku, který bude sloužit i jako topné těleso, musíme počítat s potřebným výkonem pro danou místnost.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo nám napište. V pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 prostřednictvím chatu dole na stránce nebo telefonicky do 16:00 na telefonu +420 603 450 340 (ve všední dny od 16:00h a o víkendu volejte na číslo +420 603 583 835), mail nám můžete napsat kdykoliv na eshop@bernold.cz, odpovíme co nejdříve.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení