Jak vybrat koupelnový žebřík či radiátor

Při zařizování nové koupelny nebo rekonstrukci je potřeba naplánovat vytápění koupelny. Žebřík v sobě spojuje dvě funkce a to jako topné těleso tak účinný sušák na prádlo.

Topné žebříky v obchodech najdeme pod různými názvy, např: koupelnové radiátory, designová topná tělesa, koupelnové sušáky ručníků a někdy i designové radiátory.

Elektrický:
Soustava trubek žebříku je uzavřená a naplněná vodou, olejem nebo nemrznoucí kapalinou. Uvnitř žebříku je zabudovaná tzv. topná tyč, která po zapnutí zahřeje náplň - médium žebříku. Žebříky se připojují buď do zásuvky nebo je lze nechat  připojit do sítě napevno do podomítkové krabice. Regulace teploty v místnosti je zajištěna termostatem.

Teplovodní připojený k otopné soustavě:
Koupelnový radiátor se prodává bez topného média - tedy bez topné tyče a připojuje se k otopné soustavě stávajícího systému vytápění. Ovládání žebříku je pak stejné jako ovládání klasického otopného tělesa - radiátoru, pomocí ručního nebo termostatického ventilu, který je namontován na žebříku.

Teplovodní s elektrickým tělesem - kombinovaný:
Spojuje výhody a charakteristiky obou předchozích typů. Koupelnový radiátor se prodává bez topného média. Žebřík se napojuje do stávajícího systému. V žebříku je ovšem současně zabudovaná dokoupená elektrická topná tyč, která umožňuje vytápění v období mimo topnou sezonu pomocí elektrické energie.

V každém případě věnujeme pozornost výkonu topných žebříků. Instalujeme-li ho pouze jako sušák, který nám ručníky příjemně prohřeje, spokojíme se s provedením menším výkonem. Naopak u žebříku, který bude sloužit i jako topné těleso, musíme počítat s potřebným výkonem pro danou místnost.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo nám napište. V pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 prostřednictvím chatu dole na stránce nebo telefonicky do 16:00 na telefonu +420 603 450 340 (ve všední dny od 16:00h a o víkendu volejte na číslo +420 603 583 835), mail nám můžete napsat kdykoliv na eshop@bernold.cz, odpovíme co nejdříve.