Jak vybrat koupelnový nábytek

Nejdůležitější je ochrana proti vlhkosti, zejména proti „stojaté vodě“ na podlaze. Ochrana spodních skříněk před takovou vlhkostí se jednoduše řeší například vysokými plastovými nebo nerezovými nožičkami a sokly nejrůznějších tvarů a provedení nebo zavěšením spodních skříněk na stěnu. Trvale vlhké prostředí samozřejmě snižuje životnost koupelnového nábytku, ale nejvyšší ochranu proti vlhkosti, stříkající vodě a mechanickému oděru poskytne kvalitní lak, pokud je proveden v několika vrstvách.

Korpusy se nejčastěji vyrábějí z laminované nebo dýhované dřevotřísky.

Čelní viditelné plochy (dvířka) se vyrábějí i z kvalitnějších a dražších materiálů jako je třeba takzvaná MDF deska, biodeska nebo masivní dřevo (oblíbené jsou zejména javor, buk, třešeň, dub, olše, ořech, z exotických dřevin jsou to teak, wenge, zebrano), bývají lakované transparentním lakem    nebo krycí nátěrovou hmotou nejčastěji v bílé barvě v lesklém nebo matném provedení.

Při výběru nábytku do koupelny zvažte, zda budou jednotlivé skříňky stát na nožičkách (dvou nebo čtyřech), na soklu, nebo zda budou uchyceny na závěsech na stěně a vy tak získáte dobrý přístup pod všechny skříňky při úklidu koupelny. U varianty umístění koupelnových skříněk na sokl hrozí největší nebezpečí poškození. Sokl může při déletrvajícím styku s vodou nabobtnat a lepené hrany se mohou rozestoupit.

Nejběžněji používaný materiál: MDF deska, Laminované desky

MDF deska (Medium Density Fiberboard - polotvrdá dřevovláknitá deska) - velmi kvalitní, homogenní deska s jemnou strukturou v celém průřezu. Nachází uplatnění zejména tam, kde je třeba kvalitně frézovat hrany a plochy a dokončovat povrch krycími barvami nebo foliemi.

Laminované desky - skládají se z nosné středové desky, kterou je většinou DTD (dřevotříska), a dekorativních krycích papírů (v několika vrstvách) napuštěných syntetickou pryskyřicí, která je po vytvrzení velmi tvrdá. Jednotlivé vrstvy se vzájemně spojují lisováním za vysokých teplot.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo nám napište. V pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 prostřednictvím chatu dole na stránce nebo telefonicky do 16:00 na telefonu +420 603 450 340 (ve všední dny od 16:00h a o víkendu volejte na číslo +420 603 583 835), mail nám můžete napsat kdykoliv na eshop@bernold.cz, odpovíme co nejdříve.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení