Jak vybrat elektrokotel

Díky moderním technologiím se elektrokotle stále častěji objevují v nových nízkoenergetických domech a bytech. Také se využívají jako záloha tepelného čerpadla nebo solárních kolektorů v zimních měsících i jako doplňkový zdroj ke kotli na tuhá paliva. Využít je můžete jak k vytápění, tak k ohřevu TUV.

Moderní kvalitní elektrokotel nabízí vysokou účinnost a komfortní vytápění. Ti, kteří k topení využívají elektrickou energii, mohou od dodavatele elektřiny využít výhod nízkého tarifu, díky kterému mají 20 hodin denně nižší sazbu za spotřebovanou energii. Moderní kotle se systémem HDO tento tarif rozpoznají a spínají pouze v danou dobu. Navíc na rozdíl od plynového kotle, odpadají u elektrokotle počáteční investice do plynové přípojky a kouřovodu.

Základním parametrem pro výběr kotle je výkon. Potřebný tepelný výkon se samozřejmě liší u každé stavby, jednak s ohledem na její rozlohu, ale také na energetickou náročnost.Pokud potřebujete elektrokotel pouze jako doplňkový zdroj, postačí výkon nižší. Pokud potřebujete výkon velký, lze jednotlivé kotle zapojit do kaskády. Na trhu jsou nejčastěji kotle s výkony od 2 do 45 kW.

Meznejprodávanější patří kotle firem Protherm, Thermona, Dakon. S výběrem vhodného kotleregulace a výpočtem požadovaného výkonu, Vám rádi poradíme. Taktéž Vám rádi vytvoříme cenovou kalkulaci.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo nám napište. V pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 prostřednictvím chatu dole na stránce nebo telefonicky do 16:00 na telefonu +420 603 450 340 (ve všední dny od 16:00h a o víkendu volejte na číslo +420 603 583 835), mail nám můžete napsat kdykoliv na eshop@bernold.cz, odpovíme co nejdříve.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení