Grundfos ALPHA2 25-40 180mm oběhové čerpadlo

Kód: 135009
sleva
Značka: Grundfos
10 875 Kč –51 %
Grundfos ALPHA2 25-40 180mm oběhové čerpadlo
10 875 Kč –51 % 5 274 Kč 4 359 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oběhové čerpadlo ALPHA2 je nejnovějším inovovaným členem řady vysoce účinných oběhových čerpadel pro domácnosti, který navazuje na úspěšný model ALPHA2. Je určeno pro menší otopné systémy v rodinných nebo více generačních domech.

S tímto čerpadlem se nemusíte starat o komplikované nastavení optimálního provozního režimu. Toto oběhové čerpadlo stačí pouze instalovat a ponechat v továrním nastavení - AUTOADAPT. Čerpadlo ALPHA2 automaticky analyzuje požadavky vaší otopné soustavy a najde svůj optimální provozní bod. V případě změny podmínek se nastaví na nový provozní bod.

Použití

Čerpadlo ALPHA2 je navržena pro cirkulaci kapalin v otopných systémech, systémech podlahového vytápění. Varianty z krozivzdorné oceli mohou být použity v systémech cirkulace teplé vody.

Oběhové čerpadlo ALPHA2 je vhodná pro
jednotrubkové nebo dvoutrubkové soustavy s radiátory
soustavy podlahového vytápění
otopné soustavy s proměnným průtokem,který je řízen zavíráním a otvíráním termostatickýchventilů
otopné soustavy s konstantním průtokem bez termostatických ventilů. Zde je možno využít jeden ze tří otáčkových stupňů
systémy s variabilní teplotou průtoku
systémy, kde je vyžadovaný redukovaný noční provoz
otopné soustavy, kde je oběhové čerpadlo mimo zdroje tepla např. mimo závěsný plynový kotel

Pokud je v kotli už zabudované čerpadlo, není možné jej jednoduše vyměnit za oběhové čerpadlo ALPHA2,protože speciální kotlové čerpadlo je vyvinuto pouze pro daného výrobce kotle.Čerpadlo ALPHA2 je možno v tomto případě použít jako druhé přídavné čerpadlo umístěné mimo kotel.

Energetická účinnost: 

ALPHA2 splňuje požadavky Směrnice EuP, která platí od 1.1.2013.  Směrnice stanovuje požadavky na energickou účinnost produktů spotřebovávajících energii (kotle, PC, vybraná čerpadla apod.).

ALPHA2 má index energetické účinnosti (EEI) ? 0,15. Čím je index nižší, tím je účinnost produktu vyšší. Úroveň EEI pro splnění požadavků Směrnice EuP pro rok 2013 je EEI ? 0,27. Oběhové čerpadlo ALPHA2 patří k nejúspornějším čerpadlům na trhu ve své třídě. Jeho minimální el. příkon je 4W. Výměnou starého čerpadla za nové můžete ušetřit nemalé finanční prostředky. Pro srovnání starší standardní 3-otáčková čerpadla pracují běžně s příkonem 40-115W.

Vlastnosti a výhody

kompaktní design, ještě menší rozměry než u předchozího modelu
funkce AUTOADAPT, která zajišťuje nastavení optimálního provozního bodu, vhodná pro 80% otopných soustav
3 režimy proporcionálního tlaku
3 režimy konstatního tlaku
3 režimy s konstatní rychlostí
integrovaný průtokoměr pro lepší vyváížení soustavy
displej ukazující aktuální spotřebu energie (P1) ve Watech
tichý chod
funkce "Automatický redukovaný noční provoz"
motor založaný na technologii permanentních magnetů
integrovaný frekvenční měnič
samoodvzdušnovací těleso čerpadla
záruka 5let

Funkce AUTOADAPT

Byla vyvinuta a patentována společností Grundfos, umožňuje snadnou, bezchybnou a a vždy optimální instalaci.  Tento inovativní režim ovládání plně využívá výhod elektronické regulace otáček a činí tak instalaci nové ALPHA2 ještě jednodušší.

Výhodou je, že není potřeba nic nastavovat, čerpadlo stačí zapojit a nechat pracovat. Vyhodnocuje požadavky soustavy a přizpůsobuje výkon čerpadla - vše probíhá automaticky. Automatickým přizpůsobováním výkonu čerpadla aktuálním požadavkům snižuje spotřebu energie čerpadla.

Doporučené nastavení
Režim AUTOADAPT je nastavený na čerpadle z výroby. Počáteční provozní bod zadaný výrobcem je na referenční křivce proprocionálního tlaku uprostřed výkonového rozsahu AUTOADAPT. Z tohoto bodu začne čerpadlo automaticky analyzovat otopnou soustavu.

Pokud se časem provozní bod systému odchýlí od referenčního provozního bodu, čerpadlo automaticky upraví svůj výkon. Jinými slovy, čerpadlo zvolí vyšší křivku proporcionálního tlaku v případě, že požadavky soustavy převyšují referenční provozní bod, a naopak nižší křivku proporcionálního tlaku, pokud referenční provozní bod převyšuje požadavky soustavy.

Nové referenční nastavení
Po výběru křivky proporcionálního tlaku, která nejvíce vyhovuje požadavkům systému, nastaví funkce AUTOADAPT automaticky nový referenční provozní bod, z něhož celý proces začíná znovu, aby bylo zajištěno, že se funkce vždy přizpůsobí změnám v otopné soustavě.

Interval regulace
Změny referenčního provozního bodu a křivky proporcionálního tlaku vychází z analýzy otopné soustavy v průběhu několika dnů. Okamžité výkyvy v požadavcích jsou pokryty regulací proporcionálního tlaku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čerpadla
Záruka: 5 let
Hmotnost: 2.1 kg
Hmotnost: 2,1 kg