Nízké vany test

Pohodlí a bezpečí jsou přirozené potřeby nás všech. Určitý handicap, přicházející s vyšším věkem nebo vlivem zdravotních obtíží, by měl být kompenzován prostředím, kterým se obklopujeme. Specifickým místem našeho domova je koupelna a toaleta. V pokročilém věku, nebo při pohybových omezeních se může stát místem plným nástrah. Nebo naopak bezpečným místem čistoty, klidu, pohodlí a relaxace. Záleží jen na Vás, jak se rozhodnete.

Seniori

V naší nabídce najdete mnoho produktů, pro bezpečnou a pohodlnou koupelnu i toaletu. A v našem blogu Vám postupně všechny možnosti představíme.

Dnes se zaměříme na všemi milovanou část koupelny - vany. Hlavními trendy v této oblasti jsou jsou dnes nízké vany a vany s dvířky

Dnes Vám představíme tu levnější cestu, jak se koupat bezpečněji a pohodlněji. 

Nízké vany

Nízká vana zapuštěná     Nízká vana se soklem

Nízké vany jsou levnější alternativou, jak přistoupit k bezpečnějšímu koupání při pohybových omezeních.

 • Celková výška standardní vany s nožičkami se pohybuje kolem 55 - 60 cm. Nízké vany jsou i bez zapuštění o 10 - 15 cm nížší
 • Stejná situace je u vnitřní hloubky vany, kde díky obvyklé hloubce nízkých van 35 cm ušetříte také 10 - 15 cm

Snížením překračované hrany se u nízké vany výrazně zvýší komfort a bezpečnost nastupování a vystupování.

Úplně ideální řešení nízké vany je pak

 • zapuštění vany - do podlahy nebo vytvořením "paluby" okolo ní
 • vytvoření soklu / schodu alespoň po délce jedné strany vany

Nejprodávanější nízká vana - Santech One

Nejoblíbenějším modelem nízké vany je akrylátová obdélníková Santech One. Tyto nízké vany se vyrábějí v délkách 120, 130, 140, 150, 160 a 170 cm. Můžete si být tedy jistí, že přesně padnou do Vaší koupelny. Všechny hezky pohromadě je najdete zde.

Konkrétně nejprodávanější rozměr 160 cm charakterizují tyto parametry:

 • Rozměr: 160 x 72.5 cm
 • Barva: bílá
 • Materiál: litý akrylát
 • Hloubka vany: 35 cm
 • Objem vany: 150l
 • Záruka: 10 let
 • Cena jen: 6.576 Kč
 • Dostupnost: cca 3 dny


Výchozím materiálem pro nízké vany Santech je vysoce kvalitní litý akrylát od předních evropských firem jako je ALTUGLAS nebo LUCITE. Je jedním z nejtvrdších termoplastů na světovém trhu.

Santech One má nízkou vnitřní hloubku 35 cm. Snadný vstup do vany ocení starší a méně pohybliví příslušníci rodiny, ale i malé děti. Pro ještě větší pohodlí lze objednat i originální podhlavník a madla.

Nejjednodušší instalace vany je pomocí bočního panelu, ale je možné vanu také obezdít nebo zapustit. Rozhodně ale nezapomeňte použít snížený sifon.

Koupi nízké vany můžete vyšperkovat ještě volbou správné vanové zástěny. Z naší široké nabídky zástěn si určitě vyberete a z nízké vany vytvoříte velkorysý sprchový kout. Určitě doporučit můžeme také protiskluzovou podložku anebo stoličku do koupelny či sprchového koutu.S těmito doplňky získáte úplné, praktické, pohodlné a bezpečné řešení.

Pokud si potrpíte na hezké zážitky, můžete nízkou vanu osadit také chromoterapií. Více o chromoterapii se dočtete zde.

Nízká vana sprchový kout     Nízká vana chromoterapie