Fenomén jménem vanová zástěna

Fenomén jménem vanová zástěna

Oblíbenost vanových zástěn stále stoupá. Mnoho lidí vyžaduje větší teplo, intimitu a méně vody nacákané v koupelně po jedné sprše. Vanová zástěna zvyšuje komfort Vaší koupelny, proč? To si rozebereme postupně.


    1. Pokud vanová zástěna částečně uzavře prostor kolem vany, při sprchování se tak pára drží více v prostorách vany a dopřává nám větší pocit tepla.

    2. Spousta lidí vyžaduje při sprchování větší intimitu. Například walk-in zástěny jim přijdou naprosto nevhodné. Zástěna vany vytváří dojem sprchového koutu, který se nám již do koupelny spolu s vanou většinou nevleze a vanová zástěna může být skvělým kompromisem.

    3. Po sprchování čtyřčlenné rodiny abyste vytírali hodinu. Přesně tyhle myšlenky se honí hlavou většině žen, když vejdou večer do koupelny jako poslední. Koupelna je především místem relaxace a vysoké hygieny. Ani jedno si nedopřejete s mopem v ruce. Obzvláště u rodin s malými dětmi Vás každodenní potopa nemine.

    4. A pak jsou tady páry, které na relax v koupelně mají rozdílný názor. Jeden se rád koupe, druhý sprchuje. Ve vaně se sprchovou zástěnou získáte obě možnosti.

Jak vanovou zástěnu vybírat

Zaměřte se na tvar vlastní vany. Dle tvaru pak snadno vyberete zástěnu. Snadno vyberete, pokud zvolíte vanu i vanovou zástěnu jedné designové řady. Výrobce většinou nabízí k vaně i vanovou zástěnu na míru.

Vanové zástěny v rovině nejvíce těsní

Zaměřte se také na možnosti, které dnes vanové zástěny nabízí. Modely jsou posuvné, vyklápěcí, skládací. Také dvou a více dílné. Obecně vanové zástěny v rovině nejvíce těsní, protože nejdokonaleji uzavírají prostor kolem vany. Pokud však chcete zabránit cákání vody, ale vanu úplně neuzavírat, stačí vybrat odlehčenější model zástěny.

Vanové zástěny

Výrazné černé profily z kolece Hopa EASY SLIDE BLACK perfektně sladíte z loftovým stylem a industriální vzhled bude dotažen v celém koupelnovém aranžmá:  Hopa EASY SLIDE BLACK vanová zástěna 100 x 150 cm BCEASL100BC, kód: OLS03953.

Vanová zástěna díky pneumatickému zdvihu dokonale přilne k vaně a její těsnění je maximální.: Polysan OLBIA vanová zástěna 123 x 140 cm s pneumatickým zdvihem černá mat, čiré sklo 30317B, kód: SAP102743.

Vanové zástěny
Vanové zástěny

Polysan KAGERA vanová zástěna 71 x 140 cm s pneumatickým zdvihem černá mat, čiré sklo 30336B, kód: SAP102734.


Vanové zástěny

Boční díly vanových zástěn pomohou ještě lepé udržet teplo při sprchování, ale především zabrání rozstřiku vody po koupelně. 

Ravak CVS2-100 R 7QRA0C00Z1 vanová zástěna bright alu+transparent, kód: RAV00257.