Jak vybrat vodovodní baterii

Základním kritériem pro rozhodování by pro Vás měl být způsob ovládání baterie. Vyberte si, zda chcete pákové baterie nebo kohoutkové baterie

Dále rozlišujeme baterie podle umístění: nástěnné, stojánkové a podomítkové

Pokud volíte nástěnné baterie, mějte na paměti jejich rozteč. Nástěnné baterie se vyrábějí ve dvou rozměrech: 100 nebo 150 mm, které jsou shodné s roztěčí armaturových přípojek. Přípojky měřte od středu jedné trubky do středu druhé.

Z pohledu použití se baterie rozdělují na: umyvadlovédřezovévanovébidetovésprchové a vanové a senzorové.

Když máte vybrán ten správný druh baterie, přicházejí na řadu další kritéria. Dobrá baterie by měla umět vodu uspořit. K úsporám vody pomáhají omezovače průtoku vody přímo v kartuších, perlátory a také omezovače teploty vody. Pro úspornější provoz je vhodnější používat pákové vodovodní armatury, protože se nejen pohodlněji ovládají, ale rychleji se na nich nastaví požadovaná teplota, čímž lze uspořit značné množství protékající vody.

Jedním z kritérií, které by měla kvalitní vodovodní baterie splňovat, je především dlouhá životnost a bezproblémová funkčnost. Standardní záruka je sice 2 roky, ale renomovaní výrobci baterií (např. baterie Novaservis, Slezák Rav) poskytují prodlouženou záruku nad rámec svých povinností a současně poskytují záruční i pozáruční servis.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo nám napište. V pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 prostřednictvím chatu dole na stránce nebo telefonicky do 16:00 na telefonu +420 603 450 340 (ve všední dny od 16:00 hod. a o víkendu volejte na číslo +420 603 583 835), mail nám můžete napsat kdykoliv na eshop@bernold.cz, odpovíme co nejdříve.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení