Jak vybrat kout a vaničku

Základním rozlišujícím prvkem sprchového koutu je konstrukce. Existují kouty rámové (př. Oviedo), pulrámové (př. Madrid) a bezrámové (př. Viveiro).

Kouty dělíme na: čtvercové, čtvrtkruhové, obdélníkové, atypické

Samostatnou kategorií pak jsou sprchové dveře (používají se pro uzavření sprchového výklenku tzv. Niky) a sprchové boxy (jsou to sprchové kouty se zadními stěnami, které dělíme na klasické, masážní a parní).

Otevírání dveří: v nabídce nalezneme několik typů otevírání dveří: posuvné, otočné, zalamovací a shrnovací

Rám tzv. profil: se nejčastěji vyrábí z hliníku, který může být povrchově upraven (př. bílý, aluchrom, satin) nebo z plastu, který má také spoustu výhod -  je odolný, nekoroduje, lze ho rozměrově upravit a existuje v mnoha barevných provedeních.

Výplň: do sprchových koutů se usazují skleněné nebo plastové výplně. Skleněné výplně jsou z bezpečnostního skla a velikou výhodou je nepřeberné množství barevného provedení (př. Transparent, Grape). U plastové výplně nebo-li polystyrolu je výhodou, že nejsou tolik viditelné případné škrábance či usazeniny (př. Pearl).

 

Pro správný výběr sprchové vaničky je nejdůležitější tvar, velikost, použitý materiál a také bychom neměli opomíjet instalaci vaničky.

Vaničky dělíme na: čtvercové, obdélníkové, čtvrtkruhové a atypické

Velikost: jakou velikost zvolíme, záleží především na prostorových možnostech koupelny. Dříve se za standard považoval rozměr 80 x 80 cm, dnes se jím stává 90 x 90 cm. Stále častěji se však setkáváme s rozměry 100 x 100 i více centimetrů.

Materiál: při výběru máme v dnešní době tyto možnosti: akrylát, keramika, litý mramor, ocel-smalt

Instalace: vaničky lze usadit do podlahy, na podlahu a podezdít.

Pokud si nejste jisti, zavolejte nebo nám napište. V pondělí – pátek od 7:00 do 15:30 prostřednictvím chatu dole na stránce nebo telefonicky do 16:00 na telefonu +420 603 450 340 (ve všední dny od 16:00h a o víkendu volejte na číslo +420 603 583 835), mail nám můžete napsat kdykoliv na eshop@bernold.cz, odpovíme co nejdříve.