Vany s dvířky test

Pohodlí a bezpečí jsou přirozené potřeby nás všech. Určitý handicap, přicházející s vyšším věkem nebo vlivem zdravotních obtíží, by měl být kompenzován prostředím, kterým se obklopujeme. Specifickým místem našeho domova je koupelna a toaleta. V pokročilém věku, nebo při pohybových omezeních se může stát místem plným nástrah. Nebo naopak bezpečným místem čistoty, klidu, pohodlí a relaxace. Záleží jen na Vás, jak se rozhodnete.

V naší nabídce najdete mnoho produktů, pro bezpečnou a pohodlnou koupelnu i toaletu. A v našem blogu Vám postupně všechny možnosti představíme.

V tomto článku se zaměříme na všemi milovanou část koupelny - vany. Hlavními trendy v této oblasti jsou jsou dnes nízké vany a vany s dvířky

Dnes Vám představíme ty druhé v pořadí. 

Vany s dvířky

vana-s-dvirky-1

Vany s dvířky jsou velkou pomocí pro všechny, kterým dělá nastupování a hlavně vystupování z vany z různých důvodů problémy. Použití stoliček či schůdků, přidržování se za umyvadlo a podobné techniky ze skupiny "co dům dal"  mohou v případě kritické situace skončit katastrofou. Naproti tomu nastoupit do vany s dvířky je vždy bezpečné a pohodlné.

 • Dvířka u vany jsou spolehlivě vodotěsná a bezpečná. Buďte si jisti, že ze zavřené vany Vám voda na podlahu určitě nevyteče a že tvar je ergonomický a materiál maximálně bezpečný.
 • Vany s dvířky se pyšní opravdu precizním zpracováním, a proto na ně poskytujeme prodlouženou záruku 10 či 30 let (liší se podle výrobce).
 • Vanou to nekončí.
  • V kombinaci s vanovou zástěnou vhodného rozměru vytvoříte pohodlné a bezpečné místo pro každodenní hygienu.
  • Pro maximální bezpečnost umístěte před dvířka také protiskluzovou podložku.
  • A pokud to prostor Vaší koupelny umožní, doporučujeme jednoznačně také pevnou a kvalitní stoličku, kterou je možné dát i do sprchy . Může pomoci s koupelí u van, které nemají sedátko, ale poslouží jistě při utírání, pedikůře apod.

Vany s dvířky dodáváme v různých délkách, aby padly na míru Vaší koupelně. Jsou to:

Nejprodávanější vana s dvířky - Avo a Vovo

Nejoblíbenějším modelem vany s dvířky jsou vany Avo a Vovo. Tyto vany jsou z kvalitního akrylátu a obdélníkového tvaru. Jejich hlavním bonusem je odnímatelné sedátko. Obě řady se liší zrcadlově obráceným umístěním dvířek a sedátka. Avo má dvířka na pravé straně, Vovo má dvířka na levé straně. Boční panely mohou být v bílé i černé barvě.

 Vana s dvířky AvoVana s dvířky Vovo

Představíme si detailně jednu z nich - obdélníkovou vanu s dvířky Avo 140.

Určena je pro seniory a osoby s tělesným postižením. Ale pohodlné nastupování nabídne celé rodině. U zvídavých dětí však nemůžeme ručit za to, že Vám napuštěnou vanu neotevřou.

Díky ergonomicky řešeným a vodotěsným dvířkům je vstup a výstup mnohem jednodušší, což umožňuje starším lidem nebo lidem s omezeným pohybem samostatně podstoupit koupel a výrazně snížit riziko uklouznutí. Dvířka jsou z bezpečnostního skla.

Vodotěsná dvířka k vaně

Dvířka se uzavírají na páčku.

Zavírání dveří u vany na páčkuZavírání dveří u vany na páčku

Kromě dvířek má vana také odnímatelné sedadlo, což zvyšuje komfort i bezpečnost použití.

Vana je vyrobena z vysoce kvalitního akrylátu, který je charakterizován vysokou odolností proti poškrábání, zbarvení, mechanickým poškozením a je velmi snadné udržet si čistotu. Dalším velkým plusem akrylátových van je, že "nestudí".


Technické parametry:

 • Délka: 1400 mm
 • Šířka: 700 mm
 • Výška: 580 mm
 • Hloubka: 460 mm
 • Objem: 140 l
 • Průměr odtoku: 50 mm
 • Typ dna: hladké
 • Tvar: obdélník
 • Barva: bílá nebo černá
 • Materiál: vyztužený sklolaminát/gelcoat
 • Horní přepad: není, ale v případě zájmu lze na zakázku dodělat (pozor při použití vanového sifonu s přepadem je nutné, vzhledem k omezené výšce dna vany od podlahy, vanový sifon zapustit do podlahy)
 • Součástí balení: podpěrný rám a odnímatelné sedátko
 • Záruka: 10 let
 • Cena jen: 26.998 Kč
 • Dostupnost v délce 140 cm: ihned

Vany s dvířky Avo a Vovo koupíte zde. Vany v délce 140 cm jsou k dodání ihned a v ostatních délkách příjdou z výroby do pár týdnů.

Zajímá Vás ještě více informací? Tady jsou:

Elegantní skleněná vstupní dvířka s vnitřním otevíráním jsou zavěšená na nerezových pantech a opatřena vnitřním mechanickým uzavíracím zámkem. Na korpusu o obvodu vstupního otvoru je profilové těsnění ze silikonové pryže, která po přitlačení a uzamčení dvířek zámkem zaručuje dokonalou ochranu před protékáním vody. Můžete se spolehnout, z pračky Vám voda také jen tak nevyteče.

Praktický odnímatelný sedák obdélníkového tvaru v černé barvě rozšiřuje možnost využití vany pro koupel v sedě což ocení hlavně lidé, pro které zdvih z vany představuje problém.

K vaně je možné doobjednat krycí panely - čelní v případě instalace od zdi ke zdi a boční + čelní v případě rohové instalace nebo přístěnné instalace. Krycí panely jsou dostupné v barvě bílé nebo černé ale samotná vana se vyrábí pouze v barvě bílé. V případě objednávky vany a předního panelu lze panel lze dodat jako trvale připojený k vaně ve výrobě, nebo jako odnímatelný - k vaně se pak instaluje pomocí magnetů a je odnímatelný pro případ nutnosti přístupu k vanovému sifónu.

Instalace vany je jednoduchá, není vázána na asistenci autorizovaného servisu. Měl by ji však provést kvalifikovaný řemeslník.

Výrobce vany je společnost Polimat, která je držitelem certifikátu systému řízení jakosti ISO 9001. Jedná se o značkového výrobce kvalitní sanitární keramiky a vybavení koupelen. Vyznačují se vysokou úrovní řemeslného zpracování, jednoduchou instalací a standardním uživatelským komfortem.

Vany s dvířky Santech

Nelíbí se Vám Avo ani Vovo? Proti gustu... Zkuste si ještě prohlédnout vany s dvířky od výrobce Santech. Řada Santech Iris je oproti AVO a VOVO dražším řešením, ale přináší ještě více luxusu.

 • variabilní sedátko / opěradlo
 • použitý akrylát má větší tloušťku
 • je možné ji osadit zástěnou na míru
 • můžete si nechat doplnit vanu masážními tryskami

Vany s dvířky Santech koupíte zde.

Vana s dvířky Santech Iris          Vana s dvířky Santech Iris 

Vana s dvířky Santech Iris     vana-s-dvirky-santech-iris-3

 

Snížena vana – model ihned k prodeji

Vana Puro Set Wide model 667 od firmy Kaldewei je vhodná jak ke koupání, tak ke sprchování. Odtok a přepad umístěný uprostřed vany není jen půvabným designovým prvkem, ale při sprchování také vytváří větší prostor pro pohyb. Snížená hloubka vany umožňuje pohodlné vstupování do vany i vystupování z ní, a snižuje také spotřebu vody při koupání. Okraj vany je po celém obvodu rovný a široký, takže na něj lze libovolně umístit příslušenství.

rozměr: 170x75x39 cm
materiál: smaltovaná ocel 3,5 mm, vyrobená z oceli 2,9 mm
barva: alpská bílá
objem: 93 l
přepad: na středu
odpad: na středu

hmotnost: 50 kg

Povinné příslušenství: speciální vanové nohy 5037.

Záruka 30 let.

Volitelné příslušenství, nestandardní přepady a další barevné provedení poptejte - rádi naceníme.

Kaldewei Puro Set Wide 170 x 75 cm 261000010001 vana smaltovaná model 667 pravá - kód: 136421 v ceně 21 728 Kč.

Vanu včetně souvisejících produktů si prohlédněte zde:

https://www.koupelny-bernold.cz/kaldewei-puro-set--wide-170-x-75-cm-261000010001-vana-smaltovana-model-667-prava/

Vana ONE 160 cm od českého výrobce Santech spadá do konceptu vany s hloubkou 35 cm. V nízké vaně můžete třeba prát jemné prádlo v ruce, což v klasickém sprchovém koutu možné není. Nebo koupání malých dětí ve sprchovém koutu není zrovna velká zábava. Snadný vstup do vany ocení také starší a méně pohybliví příslušníci rodiny. Na druhé straně správnou volbou vanové zástěny vytvoříte z vany velkorysý sprchový kout. Vždy to bude praktické, pohodlné a bezpečné řešení.

Informace k produktu:
Rozměr: 160 x 72.5 cm
Barva: bílá
Materiál: litý akrylát
Hloubka vany: 35 cm
Objem vany: 150l
Podpory k vaně: nejsou součástí

Výchozím materiálem pro akrylátové vany Santech je vysoce kvalitní litý akrylát od předních evropských firem jako je ALTUGLAS nebo LUCITE. Je jedním z nejtvrdších termoplastů na světovém trhu.

Záruka 10 let.

K vaně One 160 lze dokoupit chromoterapie. Bližší informace k chromoterapie si přečtěte zde:

https://www.koupelny-bernold.cz/jak-vybrat-do-koupelny/https-www-koupelny-bernold-cz-hydromasazni-vany-/

Dále lze objednat panel, podhlavník a madla - na dotaz rádi naceníme. POZOR: k vaně je potřeba objednat snížený sifon!


Santech ONE 160 x 72,5 cm SAONE160 vana nízká akrylátová, kód: 106100 – v ceně 6 576 Kč

https://www.koupelny-bernold.cz/santech-one-160-x-72-5-cm-saone160-vana-nizka-obdelnikova-akrylatova-zdarma-doprava/

Případně širší nabídka produktů, specializovaná na seniory najdete zde: 

https://www.koupelny-bernold.cz/koupelny-pro-seniory-a-invalidy/